FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Mapa GoogleMapa Google

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża urojona.. - powazny problem!
Autor Wiadomość
esculap 

Wysłany: Nie 17 Paź, 2004 23:53   ciąża urojona

witam wszystkich!
mam pytanko moja 3 letnia suczka ma kolejna ciaze urojona \.jest smutna nie je nie chce wychodzic na spacery
Czy mieliscie podobne problemy?co robiliscie?
weterynarz radzi sterylizacje ale ja nie mam pewnosci czy po zabiegu ciaze urojone nie pojawia sie.Jak mozna ulzyc suczce podczas ciazy?(poza farmakologia)
pozdrawiam

Żaba i Aga 

Wysłany: Pon 18 Paź, 2004 09:43   

Cytat:
weterynarz radzi sterylizacje ale ja nie mam pewnosci czy po zabiegu ciaze urojone nie pojawia sie

To najpierw zmień weta. Jeśli ten do którego chodzisz nie wyjaśnił Ci na czym polega sterylizacja to ja na Twoim miejscu wolała bym nie robic u niego zabiegu.
Po sterylizacji nie moga pojawić sie ciąże urojone bo sunia będzie miała wycięte WSZYSTKIE narządy płciowe-jajniki, jajowody, macicę więc organizm nie będzie produkował hormonów płciowych.

A co do samego faktu ciąży urojonej u suni to musisz zaabrać jej wszystkie zabawki, ograniczyć o połowę porcje jedzenia, nie karmić w tym czasie nabiałem, surowym mięsem, zapewnić jej dużo ruchu i przede wszystkim jak suka zaczyna "ścielić" sobie legowisko tak jak by szykowała się do porodu to nie pozwalaj jej na to. Rozwalaj wszystko co "naścieli".
A jeśli w sutkach pojawi się mleko to przemywaj je wodą z dodatkiem sody oczyszczanej.

Myślę, że jeśli takie "rojenia" powtarzają się często to naprawdę najlepszym wyjściem i dla Cebie-bo każda taka niby ciąża to wizyty u weta i koszty i dla zdrowia suni-guzy sutków, ropomacicze jest wysterylizowanie suni.
Moja starsza nie zyjąca już boksia tak sobie roiła ciąże i postanowiłam ją wysterylizować i choć suni już nie ma to nie żałuję decyzji. Wydałam spora kwotę raz, ale obie miałyśmy spokój.

Boksery Dwa 
symulant

Wysłany: Pon 18 Paź, 2004 09:47   

Ciaza urojona jest zwiazana z hormonalna aktywnoscia ukladu rozrodczego suki. Prawidlowo przeprowadzona sterylizacja, a wiec calkowite usuniecie narzadow rozrodczych suki jest jedynym rozwiazaniem ktore pozwala na unikniecie ciaz urojonych w 100%.

[ Dodano: 18 Paź 2004 09:49 am ]
He he, widze ze obie z Aga i Zaba zajelysmy sie tym tematem jednoczesnie :) a na dodatek jestesmy jednomyslne :wink:

anastazja 
i rekiny

Wysłany: Pon 18 Paź, 2004 09:50   Re: ciąża urojona

Witam
Zapraszam do poczytania : http://www.vetserwis.pl/ciaza_urojona.html oraz o sterylizacji: http://www.vetserwis.pl/sterylizacja_pies.html Jest tam wyjasnione chyba wszystko :)

Żaba i Aga 

Wysłany: Pon 18 Paź, 2004 09:53   

Cytat:
He he, widze ze obie z Aga i Zaba zajelysmy sie tym tematem jednoczesnie

Wiesz, ja jestem na etapie pisania pracy inżynierskiej, która na 100% będzie o boksiach, ale kilka tematów łazi mi po głowie stąd te wszystkie "dziwne pomysły" i zainteresowanie chorobami.

pat 

Wysłany: Pon 18 Paź, 2004 15:07   

Zdecydowanie radzę sterylizację. Moja poprzednia suczka (ON) przechodziła przez ciążę urojoną prawie po każdej cieczce. Cierpiała i była zarazem nie do wytrzymania. Musiałam stosować wszystkie restrykcje, o których pisały już moje poprzedniczki. Bałam się zabiegu, odwlekałam go jak mogłam i w końcu, w wieku 9 lat, moja Sara zapadła na ropomacicze. Tym razem operacja wykonana została w trybie natychmiastowym. Zniosła ją bardzo dobrze, szybko doszła do formy. Skończyły się jej katusze, była pogodna, wciąż pełna werwy i wcale nie roztyła się, jak mnie straszono. Bianca miała dopiero jedną cieczkę, ale jeśli po kolejnych pojawią się ciąże urojone, tym razem się nie zawaham. To ropomacicze nadszarpnęło zdrowie Sary dużo bardziej niż sama operacja. A! I broń Boże nie daj się namówić na antykoncepcję. Przerabiałam z Sarą i to, kolejne obciążenie dla psiej wątroby, a hormony z zewnątrz okazały się równie podstępne, co jej własne.

esculap 

Wysłany: Pon 18 Paź, 2004 23:44   

dzieki wszystkim za rade zastanowie sie powaznie nad sterylizacja Maxi bo nie moge patrzec jak sie meczy :cry: nic nie je nie chce pic nie ma ochoty wyjsc z domu bidulka

[ Dodano: Pon 18 Paź, 2004 23:54 ]
hmm jeszcze jedno pytanko jak zachowywaly sie wasze sunie po odebraniu zabawek(szczeniakow) :) a co do foto to nie pomyslcie ze robie z psa przebieranca.
zdjatko jest z Zakopca jak Maxi miala zaledwie 2 m-ce i strasznie jej tam bylo zimno.Duze psy jak owczarki niemiecki biegaly tam w kubrakach a ja nie bylam przygotowana wiec nabylam na miejscu sweterek.

[ Dodano: Pon 18 Paź, 2004 23:56 ]
cos zdjecie nie weszlo ale zaraz

[ Dodano: Pon 18 Paź, 2004 23:59 ]
jeszcze raz

[ Dodano: Wto 19 Paź, 2004 00:03 ]
no nic zdjecie nie weszlo
ale prosze o odpowiedz jak zachowywaly sie wasze sunie po odebraniu zabawek?

Żaba i Aga 

Wysłany: Wto 19 Paź, 2004 11:17   

Z tego co piszesz to wygląda, ze sunia jest juz w ostatnim stadium ciąży urojonej. Ona zachowuje się teraz tak jak by miała szczeniaki. Koniecznie musisz zabrać jej WSZYSTKIE zabawki, pewnie bedzie trochę szukała, ale to jej przejdzie. Idź też do innego weta, nie do tego co zwykle bo on coś olał sobie sprawę jeśli suka doszła do takiego stadium. Powinien w tej sytuacji pomóc Metiovit albo kwas foliowy, dobry wet bedzie wiedział. I pamiętaj, że sterydy to ostateczność-one zwiększają ryzyko ropomacicza.

esculap 

Wysłany: Wto 19 Paź, 2004 11:32   

tak tez uczynie poradze sie innego weterynarza
i pytanko do tych ktorzy wysterylizowali swoje sunie
Jak dlugo po takim zabiegu psina dochodzi do normy tzn moze biegac itd...

Żaba i Aga 

Wysłany: Wto 19 Paź, 2004 11:59   

Kilka dni, moje po 3-4 dniach już próbowały biegać, ale nie dawałam zeby szwy nie popękały.

pat 

Wysłany: Wto 19 Paź, 2004 22:28   

Dokładnie, moja staruszka już na drugi dzień pomalutku spacerowała po ogrodzie, siusiała, łakomie patrzyła na stól. Po 4 dniach jedynym jej marzeniem było pozbycie się kołnierza i powrót do normalności. Po tygodniu funkcjonowała normalnie.
A co do zabawek - szukała ich, popiskiwała, niespokojnie węszyła. Choć w jej wypadku gorsze było zasypanie wykopanego w ogrodzie dołu, gdzie 'oczekiwała na poród'. Natychmiast usiłowała się zabrać za następny.

oleśka 

Wysłany: Sob 01 Lip, 2006 18:57   Moja sunia ma chyba ciążę urojoną. Pomóżcie.

Moja 10 miesięczna sunia ma bardzo nabrzmiałe sutki i zachowuje się dziwnie. nie wiem jak mam z nia postepować. Proszę o pomoc.

Dorota 
hodowca

Wysłany: Sob 01 Lip, 2006 19:33   

oleśka, czy jest po cieczce ? Jeżeli tak, to pierwsza sprawa ograniczyc jedzienie przez pół, zabrać wszystkie zabawki i duzo ruchu. Ja to zawsze stosowałam ale już w trakcie cieczki, później jest cięzko, bo zmiany cholmonalne już się dzieją. Albo po prostu zostaje przezyć to.

paula75 

Wysłany: Wto 04 Lip, 2006 23:42   

mam podobny problem z moja 1,5 roczną bokserką,pierwszą cieczkę dostała kiedy skończyła rok, teraz po 1,5 miesiąca od cieczki zauważyłam silne obrzmienie sutków,z jednego zaczęło wyciekać mleko -zastanawiam się czy potrzebne będą jakieś leki przeciwzapalne, hormonalne-poradźcie co robić?

Żaba i Aga 

Wysłany: Sro 05 Lip, 2006 00:47   

poczytaj to

Dorota 
hodowca

Wysłany: Sro 05 Lip, 2006 08:02   

Ludzie zawsze w każdym przypadku warto zasięgnąć opinii weta. Mimo, że na naszym Forum jest wiele doświadczonych osób, które u swoich suk miały ciąże urojone, to czaami tez korzystaja z pomocy weta. Każda ciążą urojona jest inna, każdy przypadek jest inny. Podałam wczoraj link do Forum weterynaryjnego http://forum.boksery.pl/t...yjne-vt3238.htm

Dorota 
hodowca

Wysłany: Sro 05 Lip, 2006 08:05   

Temat ciązy urojonej http://www.lecznica-oaza....topic.php?t=602

solaris 

Wysłany: Pon 21 Sie, 2006 07:14   Ciąża urojona

moja sunia od wczoraj dziwnie się zachwouje, zaczęła znosić zabawki w jedno miejsce, układa je soie tak jak by grzała szczeniaki:? albo próbowała karmić , ma chyba podwyższoną temp. ciała bo Ciągle dyszy, non stop piszczy jak by czegoś chciała, a jak jej odbiorę zabawki to wpada w szał i szuka ich tak długo aż znajdzie i wszystko od nowa, jak otworzę pokój to psiunia natychmiast znosi zabawki do mojego łużka po czym się układa i tak jak by tuli te zabawki, ogólnie szału można dostać teraz przy tym psie... nadwór trzeba ją na siłę wyciągać by się wysikała, od wczoraj jeszcze prawie nic nie jadła, również mało pije, a to co najbardziej mnie nie pokoji to to że non stop mocno oddycha tak jak by biegała albo była zmęczona. gdzieś w necie wyczytałem że psy mają schorzenie o nazwie ciąża urojona. dla zasady napisz e jeszcze że psina ma półtora roku , jest ok. 2 miesiące po cieczce i nie miała jeszcze szczeniąt. Pomóżcie Mi bo już nie wiem co robić z tym psem ;/

Dorota 
hodowca

Wysłany: Pon 21 Sie, 2006 07:46   

solaris, to typowa ciąża urojona, świeżo po "porodzie' . Niestety musisz suni zabrać zabawki i nie dawać, zmniejszyc jedzenie o połowę, i wybrać się do weta, żeby podał suce coś na spalenie pokarmu. Poza tym musisz jej poświęcić duzo czasu na aktywne spacery, z zabawą.
Ale póki co, biegiem do weta :!:

solaris 

Wysłany: Wto 22 Sie, 2006 11:20   

dzięki ;]

[ Dodano: Wto 22 Sie, 2006 23:14 ]
a mam pytanie, tego samego dnia co moja sunia zaczęła chorować próbował Ją pokryć pies z sąsiedstwa ( wilczurek) czy to mogło mieć jakiś związek z powstaniem tego zchorzenia?

Karola 
Tosia

Wysłany: Pon 04 Wrz, 2006 12:29   

solaris napisał/a:
a mam pytanie, tego samego dnia co moja sunia zaczęła chorować próbował Ją pokryć pies z sąsiedstwa ( wilczurek) czy to mogło mieć jakiś związek z powstaniem tego zchorzenia?

HuMaX 

Wysłany: Pią 29 Wrz, 2006 07:30   Ciąża urojona.. - powazny problem!

Witam!
Moja suczka ma ponad 11 miesiecy, w polowie lipca miala juz swoja pierwsza cieczke. Ma nabrzmiale sutki.. ostatnio kupilismy jej taki zielony bumerang, ktory jak sie nacisnie to piszczy. Liza bardzo sie tym zainteresowala, zaczela to lizac i cala sie telepala jak to widziala.. no wiec dalem jej to, a ona wziela to lekko w pysk i polozyla sie z tym na lozku.. spala tak okolo 3 godzin i potem przyblizala to tak jakby do karmienia. Co robic? to jest calkiem inny pies! jak zabierze sie jej zabawke to piszczy i szuka, nie da sie wytrzymac.. :( z ta zabaawka tez chodzi i piszczy :( Pomozcie, bo nei wiem co mam robic!

AM 

Wysłany: Pią 29 Wrz, 2006 08:00   

Mniej jedzenie (o 1/3 - 1/2), mniej wody (dobrze, ze nie ma już upałów), zabrać zabawkę i duuużo ruchu. Jesli pojawi się mleko to smarować cycusie spirytusem lub jodyną. Nie wyciskac mleka!!
Jeśli się nie polepszy to do weta - wet poda suce lek, który hamuje wydzielanie prolaktyny (np. zawierający kabergolinę - GALASTOP) i bedzie po kłopocie...

ksara 

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pią 29 Wrz, 2006 10:05   

AM napisał/a:
bedzie po kłopocie...

oj chyba kłopot to się dopiero zaczął niestety............

Dorota 
hodowca

Wysłany: Pią 29 Wrz, 2006 11:53   

ksara napisał/a:
oj chyba kłopot to się dopiero zaczął niestety............

a tyle już o ciąży urojonej pisaliśmy na forum ... wystarczyło poczytać

Odpowiedz do tematu